כיצד לבחור בשלט לבית עסק


בחירת שלט לעסק איננה עניין של מה בכך. זאת, מן הטעם הפשוט ששילוט עסקי מקפל בתוכו מטרות רבות וחייב לספק מענה לשורה ארוכה של פרמטרים. כמו כן, מדובר בהחלטה אשר תלווה אתכם לאורך שנים, ובכל יום בבוקר כאשר תבואו (אתם ועובדיכם) בשערי המקום. על מנת לעשות מעט סדר בדברים, החלטנו להגיש לכם כעת את המדריך המקוצר לשאלת מיליון השלטים – איך בוחרים שלט לעסק. 

דוגמא לשילוט חוץ ללקוח שלטי בראשית

בחירת שלט לעסק – חלק בלתי נפרד מהמיתוג

הנקודה הראשונה שעליכם להכיר היא ששלט לעסק הוא חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהמיתוג שלכם ומהמסר שאותו אתם מבקשים להעביר ללקוחות, לספקים, לאורחים ואף לעובדים. ואכן, מלבד השלב ההתחלתי והברור של עיצוב שלט לעסק בהתאם ללוגו ו/או סלוגן שיווקי, חשוב שבחירת השלט תהיה בהתאם לעסק הספציפי. למשל, עסקים בתחום המזון והמשקאות יכולים להעדיף שלטי ניאון המספקים מענה גם בשעות החשוכות, עסקיים משרדיים כמו משרדי עורכי דין יכוונו להתקנת שלט שמשדר מקצועיות ויוקרה וכן הלאה. 

ניתן לראות בנקל כי בחירת שלט לעסק מתקשרת לא רק לעיצוב הגרפי אלא גם לפרמטרים כגון סוג השלט, חומרי הגלם מהם הוא עשוי, גודל השלט וכדומה. כל ההיבטים הללו הינם קריטיים לקשר שבין שילוט עסקי ומיתוג. מעבר לכך, בחירת שילוט דורשת ממכם גם להתכתב עם השפה העיצובית של המקום. לדוגמה, מבחינת צבעים, גוונים, גודל, צורה, סגנון וכיוצא בזה. 

אל תשכחו את מטרת השלט

שלטים לעסקים יכולים להיות בעלי מטרות שונות ומגוונות. ראשית, ברור אפוא כי כל שלט לעסק מותקן בכדי להצהיר ברבים – "הנה אני כאן". לעיתים, בעל המקום מסתפק בשם העסק בלבד, ולעיתים יש מקום לשקול הוספת פירוט נוסף. לדוגמה, "מילאנו – פיצריה ומסעדה איטלקית". לא אחת, שלט לעסק משמש גם לצרכים פונקציונאליים שונים כגון שימוש בסלוגן או מוטו להעברת מסר שיווקי קליט, עיצוב השלט מתוך צורך לענות על מטרות הכוונה של הציבור וכדומה. במסגרת בחירת שלט לעסק, עליכם להכיר היטב לא רק את האיזון שבין השלט למיתוג והפרסום, אלא גם את המטרות שאתם מעוניינים להפיק מהשילוט במרוצת הזמן. 

תנאי השטח והסביבה

בחירת שלט לעסק היא לא מעשה של יום-יום. השלט עומד ללוות אתכם לאורך שנים וככל שהוא מושקע יותר, כך הסיכוי שיוחלף בעתיד הנראה לעין קטן בהתאמה. לכן, בחירת שלט לעסק חייבת להתייחס גם לנושאים כגון חומרי גלם מתאימים, תנאי סביבה, חשיפה למזג אוויר, נראות בשעות הפעילות (למשל – שילוט מואר לעסק הפועל בלילה) וכו'. 

חשוב גם לבחור חברת שלטים אשר יודעת היטב להתמודד עם האתגרים הפיסיים והסביבתיים אשר עומדים בפני השלט, וכן מכירה את כל הפתרונות היצירתיים שיאפשרו לבעל העסק לעצב ולהתקין שלט כלבבו. מבחינת החיבור של השלט עם הסביבה, יש לזכור שהעסק איננו פועל ב"חלל הריק". בחירת שלט מתייחסת לאווירה העסקית שמסביב ומטרתה להגיע לנקודת האיזון המושלמת שבה השלט מצד אחד לא יבלוט ויחרוג מהנוף המקיף אותו, ומצד שני לא ייבלע עד כדי אי עמידה במטרותיו הבסיסיות ביותר. 


בחירת שלט לעסק היא גם בחירה של חברת שלטים

בחירת שלט לעסק היא, כפי שניתן לראות, מלאכה מורכבת. במסגרתה, בעל העסק חייב להעמיד לנגד עיניו שורה ארוכה של פרמטרים מצטלבים ומשלימים. לכן, לכל אורך התהליך, מומלץ להיעזר בחברה אשר מתמחה בעיצוב והתקנה של שלטים לעסקים. יודגש כי טביעת עין מקצועית איננה מבקשת רק להגשים את כל חלומותיו של בעל העסק, אלא חברת שלטים מחויבת להציב גבולות ולעשות כיוונים מתאימים לפי הצרכים והגשמתם. זאת, הן מבחינת עיצוב ובחירת חומרי גלם, הן מבחינת התקנה בפועל, והן לאחר מכן בתחזוקה שוטפת.

בחירה לא נכונה של שלט לעסק עלולה להיות בעוכרי המקום. שלט שלא נראה טוב, או שלט שאיננו מתאים לעסק הספציפי, יכול לגרום יותר נזק מתועלת. מנגד, אפיון מדויק של צרכי העסק יאפשר לכם ליהנות משילוט עסקי מקצועי, אפקטיבי ועם עמידות לשנים.  

  • בראשית תעשיות שלטים
  • טלפון: 03-5500868
  • פקס: 03-5590606
  • bereshitt@bezeqint.net
  • כתובת: הפלד 26 א.ת חולון
  • אשר: 052-5613311
  • רונן 052-5613300